YAZAN: Necmi Yapıcı, Nihan Durukan Yapıcı

YÖNETEN: Necmi Yapıcı, Umut Oğuz

OYUNCULAR: Necmi Yapıcı, Umut Oğuz, Nihan Durukan Yapıcı, Birgen Engin

ORMANTİK KOMEDİ

2019-2020 Tiyatro sezonunda Necmi YAPICI ve Nihan Durukan YAPICI’nın yazdığı “ORMANTİK KOMEDİ” adlı komedi oyunumuzu seyirciyle buluşturmaya hazırlanıyoruz. YAPICI TİYATRO’nun ikinci prodüksiyonu olan bu oyunla, biri evli biri de nişanlı iki çiftin modern yaşam ve teknolojiden uzak bir kamp ortamında, hatalarıyla yüzleşmelerini, kendilerini keşfetmelerini ve dönüşümlerini komik bir dille seyirciye aktarıyoruz. Yine kahkahası bol bir oyunla seyircimizin karşısına çıkacağımız için çok mutlu ve heyecanlıyız.

Kahkahasız geçen bir gün, boşa harcanmış demektir.
Ercan-Kamuran ve Nuri-Yasemin çiftleri yıllardır görüşen yakın arkadaşlardır. Ercan ve Kamuran sudan bir sebep yüzünden boşanmanın eşiğine gelince Nuri ve Yasemin hemen devreye girerek onları barıştırma planı yaparlar. Arkadaşlarını her zaman gidip çadır kurdukları kamp alanına götürecekler ve orada doğayla baş başa, teknolojiden uzak bir ortamda barışmalarını sağlayacaklardır. Ama olaylar öyle bir gelişir ki Yasemin ve Nuri’nin de arası bozulur. Mahsur kaldıkları kamp alanında çadırları ayırıp, erzakları paylaşıp, ortaya da sınır çizerler. Kadınlar ve erkekler ayrı çadırlarda güç ve ego savaşına girerek yardım gelmesini beklerler.

Bu süreçte gelişen durum komiklikleri ve eğlenceli didişmelerle birlikte karakterler kendileriyle de yüzleşip, ortamın da etkisiyle hatalarını ve isteklerini keşfederler.
Günün kaç dakikası göz göze bakışarak sohbet edebiliyoruz ?

KAHKAHA DOLU BİR SAHNEYE HAZIR OLUN
Hayatımızın her anını tadına vararak, farkındalıkla yaşamak yerine çoğunlukla boşa zaman harcayarak geçirdiğimiz bu dünyada, kafamızı, elimizi meşgul eden teknolojik aletler ve asosyalleştiren sosyal medya yüzünden kaçımız birbirimizi gerçekten görüp, duyabiliyoruz ki? Çiftler baş başa kalmak istediklerinde ne kadar uzaklaşabiliyor telefonlarından, instagramdan ve facebooktan? Günün kaç dakikası göz göze bakışarak sohbet edebiliyoruz sevdiklerimizle, dostlarımızla? Her şey bir anda elimizden alınsa nelerin yeniden farkına varabilirdik? İşte tüm bunları sorgulamak için yola çıktığımız “Ormantik Komedi” oyunumuzla seyirciyi kendi halleriyle yüzleştirerek güldürmek, düşündürmek ve farkındalık sağlamak amacındayız.